Claydon T6 Hybrid

Claydon T6 Hybrid
Claydon T6 Hybrid
Claydon T6 Hybrid
 • Claydon T6 Hybrid
 • Claydon T6 Hybrid
 • Claydon T6 Hybrid

Szczegóły ogłoszenia

Rodzaj ogłoszenia : Sprzedaż / Oferta
Marka : Claydon
Model : T6 Hybrid
Stan : nowy
Rok : 2018
Szerokość : 6,0 m
Sekcja wysiewająca : lemiesz
Rama : ciągnione
Komentarze :

Siewnik do uprawy pasowej Hybrid T6 brytyjskiej firmy Claydon

System Claydon jest stosowany w ponad 20 krajach, we wszystkich warunkach klimatycznych, na wszystkich rodzajach gleby i przy wszystkich typach upraw.
System Claydon Opti-Till w wydajny i efektywny sposób wykorzystuje wszystkie zalety danego rodzaju gleby. System Claydon jest tak wszechstronny, że nie tylko umożliwia wysiew na ściernisku. Można go również stosować na glebach zaoranych lub uprawianych metodą uproszczoną.

Nasi klienci stosują system Claydon do wysiewu upraw jarych i ozimych, w tym nasion:
• małych: rzepaku, siemienia lnianego, gorczycy, rzepy, konopi, traw, jarmużu, kolendry, rzodkwi itp.
• średnich: pszenicy, jęczmienia, owsa, żyta, pszenżyta, sorgo itp.
• dużych: kukurydzy, grochu, fasoli itp.

Szereg wymiennych redlic wysiewających z szybko-złączem umożliwia wysiewanie wielu rodzajów upraw. Opatentowana konstrukcja zębów: przednie zęby siewnika można regulować, dostosowując głębokość pracy w zakresie od 0 do 25 cm dla roślin o głęboko sięgających korzeniach jak rzepak. Głębokość pracy zębów w drugim rzędzie można regulować za pomocą klipsów ograniczających wychył siłownika, pozwalających na umieszczenie nasion tak głęboko, jak to konieczne.

Rozwiązanie systemu Claydon Opti-Till:
Rząd 1. Centralnie umieszczone koła kopiujące umożliwiają bardzo dokładne umieszczanie nasion, poruszając się po niewzruszonej glebie między rzędami bez najeżdżania na obszar wysiewu. (W opcji także talerze faliste mające za zadanie nacinanie gleby dla rzędu drugiego).
Rząd 2.Przednie zęby z ochroną przed kamieniami kruszą glebę, wzruszają ją i napowietrzają, tworząc głęboki kanał drenażowy i przestrzeń dla wzrostu korzeni.
Rząd 3.Wytrzymałe, ruchome zęby wysiewające niezwykle precyzyjnie utrzymują stałą głębokość wysiewu, przemieszczając się w glebie wzruszonej przez zęby przednie, odchylając się tylko w chwili napotkania większego kamienia.
Rząd 4.Belki niwelujące i brony wyrównujące zapewniają doskonałe przykrycie nasion z odpowiednim kanałem odpływowym i miejscem na wzrost korzeni. (Bogaty wybór doboru konfiguracji rzędu zależnie od rodzaju gleby i potrzeb klienta).

Siewnik hybrydowy Claydon Hybrid T6 posiada minimalną liczbę ruchomych i zużywających się części, dzięki czemu przepływ resztek pożniwnych nie jest utrudniony. System Claydon poprawia terminowość wykonywanych prac, dzięki jednorazowemu przejazdowi, który ma na celu jednoczesny wysiew nasion oraz nawozu, co zmniejsza koszty gospodarstwa rolnego poprzez szybki wysiew upraw w optymalnym czasie i najlepszych warunkach. W siewniku T6 pojemność zbiornika wynosi 5500 litrów, dzielonych w proporcjach 60 na 40 – nasiona:nawóz. Każdy z zębów spulchniających jest pokryty powłoką z węglika wolframu, co ma za zadanie zmniejszyć zużycie elementu. W drugim rzędzie siewnika występuje hydrauliczne zabezpieczenie przed uderzeniem o kamień. Natomiast w rzędzie trzecim siewnik ten posiada 19 sztuk redlic wysiewających z mechanicznym zabezpieczeniem przeciwko kamieniom. Napęd sekcji wysiewających składa się z wentylatora hydraulicznego, napędzanego przez ciągnik. Zalecaną mocą dla tej szerokości siewnika jest 300 KM, obliczaną w sposób 50 KM na hektar. Kontrola od sterowania płynną dawką wysiewu, ścieżkami technologicznymi, znacznikami przedwschodowymi, aż po próbę kręconą, odbywa się poprzez moduł sterujący (komputer), znajdujący się wewnątrz kabiny ciągnika.

Dane techniczne:
Typ zawieszenia: ciągniona
Szerokość robocza: 6m
Pojemność zbiornika (l): 5500 (60/40 nasiona/nawóz)
Zalecana moc silnika: 300 KM
Liczba zębów podsiewacza/redlice nasion: 19 szt.
Sterowanie dawką: Bezstopniowe

Dodatkowe wyposażenie:
Ścieżki technologiczne
Znaczniki przedwschodowe
Podwójne oprzyrządowanie tylne (włóka wyrównująca/kółka dogniatające lub brony)
Zabezpieczenia przed uderzeniem o kamień – hydrauliczne
Czujniki blokady wysiewu
Oprzyrządowanie przednie – tarcze tnące
Znaczniki

Polska, Wielkopolskie
                    URSUS Dystrybucja Sp z o.o

URSUS Dystrybucja Sp z o.o

Dealer / Dystrybutor

Polska, Wielkopolskie

Aktywny od 8 miesięcy


Pan Karol Mystkowski
Polski

Nasi partnerzy

Zleć transport tego sprzętu

Dobre praktyki

Aby zapewnić Ci spokojne kupowanie i sprzedawanie, oferujemy kilka wskazówek, które pomogą zabezpieczyć Twoje transakcje przy zakupie lub sprzedaży używanego sprzętu.

Więcej informacji